Březen 2008

Bleach-obrázky

31. března 2008 v 14:15 Bleach obrázky
Tady máte pár obrázků. Je jich tady kolem 30.

Ichigo Kurosaki

29. března 2008 v 21:17 Bleach obrázky
Výška:174 cm
Váha:61 kg
Datum narození:7. července
Ichigovi jako malému před jeho oči zemřela matka. Po její smrti žije s otcem a dvěma sestrami (Yozu a Karin). Po seznámení s Rukiou bojuje proti Hollow. Po tom co se dozvěděl, že jeho matku zabil Hollow tak si přísahal, že pomstí její smrt.

Bleach

29. března 2008 v 19:58 Bleach obrázky

Bleach je anime seriál, o jendom středoškolákovi Ichigovi Kurosakim, který od malička vidí duchy. Jednoho dne potká Rukii Kuchiki, která je Shinigami (bůh smrti). Od ní se dozvídá o Společenství duší, domovském světě všech Shinigami a o Hollowech (zlí duch). S Rukiou se setkal právě v okamžiku, když jeden Hollow zautočil na jeho rodinu. Aby ji mohl ochránit propůjčí mu Rukii své schopnostia, ale nepodaří se jí je vrátit zpět. A tak zůstala ve světě lidí, kde za ni Ichigo musí vykonávat její povinnosti...Pro Temari Kill Wa za spřátelení

21. března 2008 v 18:47 SB
Pro Temari Kill Wa za spřátelení:

Diplomky za spřátelení

9. března 2008 v 17:41 | Kikkawa |  SB
Tady mám diplomky, které jsem dostala za spřátelení. 1. diplomek je od Klárky(Hináty) a ten 2. od Sarysua ten 3je od Temari Kill Wa.
P.S. Vážně moc děkuji.

Obrázky

9. března 2008 v 15:07 Egypt

Pro Klárku za spřátelení

9. března 2008 v 13:38 | Lucíík |  SB
Pro Klárku za spřátelení blogů. Doufám že se ti líbí.

Zlatá maska

9. března 2008 v 13:17 Egypt
Když archeologové otevřeli víko 3 rakve objevili Tutanchamonuvu mumii se zlatou maskou.Obličejová část masky je vyrobena z tepaného zlata. Váží 11 kg a na výšku měří 54 cm. Maska je vyrobena z ryzího zlata a vykládaná kousky skla. Očí jsou vytvořeny z bílého křemene a černého obsidiánu. Víko rakve těsnilo tak dobře že maska byla poslední věc která byla z Tutanchamonovi mumie sňata.

Obsidián -(známý také jako sopečné sklo ) hornina, která vzniká následkem magmatické činnosti, kdy dojde ke kontaktu žhavé kyselé a viskózní lávy chladným prostředím a následnému rychlému utuhnutí.

Tutanchamon

9. března 2008 v 13:17 | Lucíík |  Egypt
Tutanchamon byl faraonem 18. dynastie.( vládl 1347-1339 př. n. l.) Na trůn poprvé osedl jako devítiletý chlapec.Tutanchamon vyrůstal na královském dvoře. Jeho otec byl faraon Achnaton.Jeho matka asi byla Kije,otcova druhá manželka.Tutanchamon se oženil s Achnatonovou třetí dcerou, princeznou Anchesenpaaton . Anchesenpaaton byla dcera královny Nefertiti a Achnatona. Při svém sňatku byl Tutanchamon ještě dítětem a Anchesenpaaton mladá dívka. Jeho rádce byl hodnostář Aje a generál Haremheb, který velel egyptskému vojsku. Alje byl( "božský otec") a vrchní velitel jednotek bojových vozů.Haremheb byl muž s nesmírnou mocí a byl skutečným vládcem Egypta. (moc se nezapojoval) Princova korunovace se konala v Thébách.Jeho vláda trvala asi 9 let. Umřel záhadně v 18 letech.
Zajímavost:Tutanchamon- Tut (obraz) + anch (živoucí) + Amon (Amona)
=Tutanchamon(Živoucí Amonův obraz)
Tutanchamon se dříve jmenoval Tutanchaton. Přejmenovat se nechal až ,když si vzal Anchesenpaaton.

Pro Sarysu za spřátelení

2. března 2008 v 16:39 SB
Sarysu blog je o Narutovi a o hudebních skupinách.